Augustów na urlop – co warto zobaczyć i gdzie zanocować?

Augustów jest bardzo popularną miejscowością wśród wielbicieli wypoczynku nad wodą. To doskonałe miejsce zarówno dla amatorów uprawiania sportów, jak i leniwych spacerów. Wspaniale sprawdzi się ono również dla rodzin z dziećmi. Zobacz, jakie atrakcje oferuje Augustów i gdzie można tam przenocować!

Augustów atrakcje – co warto tu zobaczyć?

Wyjazd do Augustowa na pewno będzie bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto lubi wypoczynek na łonie natury. Piękne okolice powodują, że to wspaniała propozycja dla tych, którzy lubią spacerować, pływać, żeglować, jeździć na rowerze, a nawet nurkować.

Wśród najciekawszych atrakcji w Augustowie znajdują się przede wszystkim:

  • Kanał Augustowski – najpopularniejszy obiekt w mieście oraz w całym regionie, który uznawany jest za jego zabytek oraz pomnik historii. Warto również odwiedzić Muzeum Kanału Augustowskiego, gdzie można dowiedzieć się więcej na jego temat.
  • Zabytkowe centrum miasta – zachował on swój układ urbanistyczny pochodzący z XVI wieku. Można zobaczyć tam zabytkowe budynki, które zlokalizowane są przy Rynku Zygmunta Augusta.
  • Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa – kościół wzniesiony na początku XX wieku, posiada dwie charakterystyczne wieże.
  • Plaża w Augustowie – popularne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu, które zlokalizowane jest przy Jeziorze Necko.
  • Puszcza Augustowska – łącznie zajmuje ona ponad 160 tysięcy hektarów powierzchni. To na jej terenie zlokalizowany jest Wigierski Park Narodowy.
  • Dolina Rospudy – zachwyca swoją wyjątkową roślinnością torfowiskową, która powoduje, że jest ona wyjątkowym miejscem w Polsce.

Na odwiedzających Augustów czeka również wiele innych ciekawych atrakcji, między innymi można skorzystać ze szkoleń nurkowych, rejsów gondolami, katamaranem, nart wodnych.

Augustów nocleg – jak wybrać najlepszą ofertę?

Żeby wypoczynek w Augustowie był całkowicie udany, warto pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma odpowiednio dobrany nocleg.

W mieście oraz w jego okolicy do dyspozycji są zróżnicowane noclegi na każdą kieszeń, dlatego można dobrać je bez problemów i od razu wykonać swoją rezerwację online.

Na szczególną uwagę zasługują znajdujące się w Augustowie hotele, które zapewniają swoim gościom najwyższy poziom komfortu wypoczynku, a także dają dostęp do wielu udogodnień.

Również do dyspozycji są noclegi jak apartamenty na wynajem, pensjonaty, wille, gospodarstwa agroturystyczne, więc wybór jest spory i każdy może znaleźć tam odpowiednie miejsce dla siebie i swoich bliskich.