Ile kosztuje taxi w Kielcach? Poznaj ceny!

Województwo świętokrzyskie i Kielce oferują wiele jeśli chodzi o turystykę. Góry, jaskinie, zamki i muzea. Dzisiaj trochę o praktycznych aspektach przemieszania się po stolicy województwa.


Potrzebujesz szybko dojechać na dworzec, a może wracasz z imprezy? Taksówka to najlepszy wybór. Ile trzeba zapłacić za skorzystanie z usług taksówkarskich w Kielcach? Sprawdź cennik i przykładowe koszty kursów.

Taxi w Kielcach – cenniki korporacji taksówkarskich

W Kielcach działa kilka korporacji zrzeszających taksówkarzy, dlatego koszty kursów będą zależne od wybranej oferty. Żeby zaoszczędzić, warto wybrać najtańszą korporację, która będzie mogła zaproponować najniższe stawki. Ile kosztuje taxi w Kielcach?

Na cenę taxi składa się kilka elementów:

  • opłata za wynajęcie taksówki, czyli tzw. opłata za trzaśnięcie drzwiami oraz za pierwszy kilometr
  • opłata za każdy kolejny przejechany kilometr – według taryfy
  • opłata za postój
  • rodzaj samochodu, na przykład wybór auta kombi czy van

W Kielcach opłaty za wynajęcie taksówki średnio wynoszą 6 zł, natomiast za przejazd w taryfie 1, czyli w dni powszednie od 6 do 22 to koszt 2-3 zł. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za taryfę 4, czyli za wyjazd poza miasto, w godzinach od 22 do 6, w niedziele i święta – wtedy 1 km to koszt nawet 9 zł.

Cena taxi w Kielcach – ile kosztuje kurs?

Opłaty za kurs taksówką obliczane są na podstawie taryfy oraz liczby przejechanych kilometrów na podstawie wskazań taksometru.

Przykładowo dojazd na odległości 5 km w ciągu dnia powszedniego będzie związany z wydatkiem rozpoczynającym się od około 16 zł, natomiast w nocy trzeba będzie zapłacić około 20-25 zł za tę samą trasę.

Taksówkę w Kielcach zamówisz też przez aplikację

Aby sprawdzić, ile kosztuje taxi Kielce, można także skorzystać z aplikacji, które oferowane są obecnie przez największe korporacje taksówkarskie w mieście. Dzięki nim można bardzo łatwo dowiedzieć się, ile będzie kosztować dojazd – wystarczy tylko wskazać na punkt startu i zakończenia podróży.

Aplikacje do zamawiania taksówek są bardzo proste w obsłudze. Po pobraniu aplikacji, jej instalacji oraz założeniu swojego konta można od razu zamawiać taksówki bez potrzeby dzwonienia do dyspozytora. Można zrobić to również w każdym miejscu, na przykład podczas spotkania lub jazdy pociągiem, gdy wykonanie telefonu jest utrudnione.

Poza zamówieniem taksówki oraz wyliczeniem kosztu kursu można również sprawdzić aktualną pozycję taxi na mapie oraz zapłacić za kurs bezgotówkowo. Aby zapłacić za dojazd, należy podpiąć kartę do swojego konta użytkownika. Coraz więcej taxi przyjmuje również płatności przez Blik.